Odeljenje za finansije i privredu

Priprema budžet, prati izvršenje budžeta i najmanje dva puta godišnje izveštava Opštinsko veće o izvršenju budžeta; otvara konsolidovani račun trezora i vodi glavnu knjigu trezora; obavlja poslove trezora; izvršava budžet i vodi glavnu knjigu direktnih korisnika budžeta; izvršava zadatke koji se odnose na upravljanje imovinom koju koristi Opština i njeni organi; dostavlja direktno korisnicima sredstva budžeta, uputstvo za pripremu budžeta, obaveštava korisnike o osnovnim ekonomskim pretpostavkama i smernicama za pripremu budžeta, priprema obaveštenja i uputstva za indirektne korisnike sredstava budžeta; priprema dopunski budžet; priprema za izvršni organ Opštine Odluku o zaduživanju i izvršava sve poslove na realizaciji i otplati dugova; vodi investicije koje se finansiraju iz budžeta; vodi budžetsko računovodstvo; priprema završni račun budžeta Opštine i njenih organa i drugih korisnika; organizuje sistem interne kontrole; obavlja poslove lokalne inspekcije i revizije nad direktnim i indirektnim korisnicima sredstava budžeta, javnim preduzećima čiji je osnivač Opština i drugim pravnim licima u kojima lokalna javna sredstva čine više od 50% ukupnog prihoda i pravnim licima nad kojima Opština ima direktnu ili indirektnu kontrolu nad više od 50% kapitala.

Sprovodi postupak javne nabavke za Opštinu i njene organe, priprema i predlaže odluke i druga akta iz oblasti javnih nabavki i vodi propisanu evidenciju o javnim nabavkama.

Vrši finansijsko-materijalne poslove za fondove čiji je osnivač Skupština; poslove na pripremanju odluka o uvođenju samodoprinosa i računovodstvene poslove iz oblasti samodoprinosa; vrši obračun revalorizacije za otkup stanova i evidenciju o otkupu.

Obavlja poslove u vezi privatizacije preduzeća na teritoriji Opštine i vodi odgovarajuće evidencije.

Obavlja poslove u oblasti poljoprivrede, zadrugarstva, šumarstva, vodoprivrede, turizma i ugostiteljstva, vodi poslove oko opštinskih robnih rezervi i snabdevanja građana; prati cene u komunalnim i drugim delatnostima za koje je nadležna Opština.

Obavlja poslove koji se odnose na izdavanje dozvola za obavljanje samostalne delatnosti i vodi registar radnji; prati i usmerava razvoj privatnog preduzetništva; izrađuje program razvoja male privrede; pruža stručnu pomoć kod izrade biznis planova.

Izrađuje plan razvoja Opštine i učestvuje u izrada konkretnih razvojnih projekata i zaokruživanja finansijske konstrukcije istih.

Prati donošenje programa i planova komunalnih preduzeća na teritoriji Opštine i mesnih zajednica i prati realizaciju istih.

Odeljenje vrši poslove državne uprave na uređenju poljoprivrednog zemljišta, šuma i voda, biljnog i životinjskog sveta, vodoprivrede, industrije, zanatstva, privatnog preduzetništva, trgovine, privrednog razvoja, turizma i u drugim oblastima koje Republika poveri Opštini.